Podrobné informace pro zákazníky

Ceny...

...jsou uvedeny na webových stránkách v sekci služby – dle různých fotografování

  • portrétové a akty (samostatné fotografie dětí za přítomnosti rodičů od cca 13 let – či fotografie pro další využití – modelingové booky a pod, těhotenské fotografie, portrétové a párové focení dospělých)
  • novorozenecké focení (focení miminek max.do tří týdnů věku)
  • rodinné focení (focení dětí od 3-4 měs. věku s rodiči)
  • svatební focení
  • reklamní focení

Platby...

...za focení jsou splatná ihned. Nelze platit kartou, pouze hotově nebo bankovním převodem.

Objednávky na focení...

...přijímám zpravidla telefonicky. Je to nejsnazší způsob jak pro vás, tak i pro mne. Pokud se nemůžete dovolat, stačí poslat sms, zavolám co nejrychleji to bude možné zpět.
Pokud se objednáváte mailem přes dotazový formulář na webových stránkách a nejpozději do dvou pracovních dní vám nepřijde odpověď, kontaktujte mne prosím telefonicky.

Objednávku beru jako závaznou v případě, pokud mi potvrdíte daný termín nejpozději jeden den před uskutečněním naplánovaného focení. Pokud nebude termín alespoň 24hod předem potvrzený, bude nabídnut dalším zájemcům.

Fotografuji každý všední den dopoledne (od pondělí do pátku) , jeden den v týdnu od dubna - října - dva dni v týdnu i odpoledne. O víkendech nefotím.

Oblečení...

...doporučuji jak na venkovní, tak na vnitřní focení v jemných barvách, trička bez nápisů a velkých potisků – ruší to celkově dojem na fotografii. Pokud se jde fotit celá rodina, není na škodu alespoň na jednu sérii oblečení sladit. Není nutné, abyste měli celá rodina identická trička, ale stačí sladit barevně i doplňky (třeba u maminek či holčiček ve stejné barvě tatínkovo košile šátek, náramek apod.).

Vždy při focení se lze převléci vícekrát, počítejte s tím a berte vícero oblečení jak pro své děti, tak i pro sebe. Děti je nejlepší na první sérii fotografií obléci již doma, časté převlékání je nebaví.
Na fotografování portrétů, aktů či těhotenských fotografií si berte oblečení, které je vám pohodlné a líbí se vám na sobě. Vhodné
jsou různé doplňky jako šátky nebo přívěsky na krk.
Pokud se budete fotit v obuvi, poprosím vás mít boty umyté a čisté.

 

Délka a místo focení...

...je zpravidla  hodinu. Za pár let fotografování jsem zjistila, že děti focení déle než hodinu nebaví, neudrží pozornost a nechtějí spolupracovat, pokud je focení delší. Dospělí jsou většinou „poslušní“ :), tudíž do hodiny též bývá vše nafoceno :). Pokud není domluveno jinak, focení probíhá na adrese atelieru. Za zákazníky domů z časových důvodů nedojíždím, pokud není předem takto domluveno. U focení zakázek mimo Plzeň účtuji poplatek za dopravu 9,-Kč/km na cestu tam i zpět. 
 

 

Rekvizity na focení...

...mám nějaké já, na miminka při focení newborn mám veškeré oblečky, které jsou vidět na fotografiích. Nic si sebou nevozte, maximálně pro miminko bílé body.

Pro holčičky do věku 8 let mám sukýnky všech možných barev a čelenky. Mám dřevěná čísla: 1, 2, 3, mám tři varianty pěnových dortů a minidortíků, vlaječky z látky pro chlapečky i holčičky.

Pokud si budete chtít přivézt vlastní dort, nemám s tím problém.

Fotografování narozených dětí - tzv. newborn focení...

...probíhá do 14-ti dní věku - ve vyjímečných případech do 3 týdnů. Pokud máte domluvený termín, snažte se focení neodkládat a přesunout na jiný termín. Miminka do 14dní jsou opravdu ještě hodně spavá, dají se výborně polohovat, skvěle se s nimi pracuje. Focení také netrvá tak dlouho, jako když přijdete s miminkem ve třech týdnech, kdy už více vnímá a hůře se uspává. Chápu, že se "sžít" s miminkem a zaběhnout se s ním doma bývá náročné, ale snažím se maximálně o to, aby vaše fotografie byly co nejlepší a měly jste nádhernou vzpomínku na toto focení. 

Fotografování zvířecích mazlíčků...

...není problém, jen mi to, prosím, hlašte dopředu, mějte s sebou hadr na otření pacek. Misku na vodu a piškoty mám :).

Zpracování fotografií

Do 24hod od focení vám přijde e-mailem odkaz na mé webové stránky, kde máte svoji uzamčenou galerii všech svých fotografií. Z těchto náhledů vyberete, objednávku zašlete a v momentě, kdy jsou fotografie upravené, vám opět přijde mail a sms zpráva, že jsou fotografie připravené k vyzvednutí. Prosím vás, pokud máte potřebu si všechny vaše neupravené fotografie nelegálně stahovat ze své galerie na mých webových stránkách, pak vám v tomto kroku asi nemohu zabránit. Berte ale, prosím, v potaz, že fotografie jsou výhradně vlastnictvím fotografa a do doby, než-li budou upravené  a připravené k vyzvednutí a zaplacené, není dovoleno bez mého souhlasu jakékoliv fotografie zveřejňovat kdekoliv na internetu - především na sociálních sítích. Každý neupravený náhled má přes sebe několik nápisů "kopie" a slouží pouze a výhradně k vašemu výběru pro odeslání objednávky. Nikoliv k vaší prezentaci na internetu. Fotografie jsou v galerii nahrané po dobu než odešlete vaši objednávku. Vzhledem k tomu, že je úložiště na webových stránkách placené, vaše náhledy budou k dispozici na webu maximálně 2měsíce (nejpozději do dne, kdy bude vaše zakázka ukončena). Ze zkušeností vím, že je to doba dostatečně dlouhá na výběr a odeslání vaší objednávky. V případě, že víte, že fotografie v tomto časovém úseku nemáte možnost vybrat, prosím, kontaktujte mne. Jinak fotografie odstraním. Nemám bohužel prostor pro uchovávání vašich fotografií neomezeně dlouhou dobu. Děkuji za pochopení. Neupravené fotografie uchovávám též po dobu 2 měsíců. 

 

Upravené fotografie z focení...

...obdržíte zhruba 4-5týdnů od odeslání vaší objednávky (nikoliv ode dne, kdy jste u mě byli na focení), v digitální podoby.Vaše fotografie pokud nemáte výběr tisku zasílám přes úložiště úschovna, odkud je možné fotografie stáhnout do vašeho pc či na disk. Pokud máte vybrané fotografie i k tisku, dostanete i dvd. Všechny fotografie jsou bez mého loga.Doba odevzdání upravených a vámi vybraných fotografií se může lišit v závislosti na ročním odobí (v době, kdy mají děti prázdniny, se tato doba prodlužuje na dobu až 8-týdnů). 
Výběr fotografií, prosím, proveďte co nejdříve. Já zasílám náhledy vždy v den focení (vyjímečně druhý den). Úložiště na webu, kde jsou náhledy vašich fotografií umístěné, je placené. Na výběr vašich fotografií vám ponechám čas 1měsíc od odeslání náhledů. Za každý další měsíc, kdy čekám na výběr, budu účtovat 200,-Kč. Děkuji za pochopení.

 

Nemám žádné speciální balíčky a tudíž počet Vámi vybraných fotografií není nijak omezen.

Fotografie jsou ve formátu jpeg, finální výstup upravené fotografie bývá cca 7-30MB. Záleží na úpravě fotografie a případném ořezu. Fotografie jsou ve formátu 2:3, tudíž vhodné na tisk ve velikostech: 10x15cm, 13x19cm, 20x30cm atd.

Tisk fotografií...

...je možný, vše momentálně dostupné k výběru na webu přímo u vaší objednávky z focení.

 

Úpravy fotografií...

...jsou v rámci možností pokud možno co nejmenší a přirozené. U rodinného focení dělám základní retuš – tudíž odstranění nežádoucích pupínků na pleti, škrábance, modřiny, lehce zjemním vrásky.

Pokud se jedná o portrétní či těhotenskou fotografii, upravuji pleť, zjemňuji vrásky, případně poupravím partie – vždy tak, aby šlo jen o nepatrné změny. Pokud si přejete jakoukoliv retuš navíc, než je v rámci focení /zúžení tělesných partií, úprava vlasů, oprava líčení a pod/, účtuji za každou započatou hodinu 500-1000,-Kč, dle rozsahu práce.

Pokud je to jen trochu možné, pokuste se na focení domluvit profesionální vizážistku, popř. předám kontakt já, fotografie působí úplně jiným dojmem, pokud je žena hezky a jemně nalíčená.

Reklamace fotografií...

...lze uplatnit maximálně do dvou měsíců od předání vyhotovené zakázky - to je doba, po kterou archivuji vaše fotografie v raw formátu a dá se s fotografiemi ještě cokoliv udělat. Po uplynutí této lhůty již archivuji pouze upravené fotografie a to po dobu jednoho roku od fotografování. 
Jako reklamaci bohužel neuznávám nespokojenost s vlastním vzhledem, nalíčením od vámi vybrané vizážistky, s účesem a oblečením. Neměním při úpravách pozadí a "neměním" fotografovaným osobám na přání hlavy z více fotografií. Také nedodělávám osoby z vámi dodaných fotografií z důvodu, že se nemohou zúčastnit v námi společně domluvený termín focení. 
Prosím, snažte se pochopit, že nejsem kadeřník, malíř, vizážista, stylista, obuvník ani nemám teleportovací zařízení a nemohu vás tedy přesunout mávnutím kouzelného proutku z Plzně na Konopiště. Vybíráte si mne proto, kde a jakým stylem fotografuji, každý můj stálý zákazník už ví, že se snažím si fotoaparát nastavit tak, abych do fotografií co nejméně zasahovala. Není mým cílem odevzdávat svoji práci klientům, kteří si na fotografiích nejsou podobni. Pokud taková přání máte, zkuste si, prosím, najít jiného fotografa. Děkuji za pochopení. 
Nespokojenost s vlastní vzhledem není důvodem k reklamaci.

Archivování fotografií...

...je dva měsíce po odevzdání ve formátu RAW a JPEG, kvůli případné reklamaci, ve formátu pak jpeg uchovávám všechny upravené a vámi uhrazené fotografie po dobu jednoho roku.

Doobjednání fotografií...

...je možné, ale za nové založení zakázky v systému, opakované nahrání fotografií na úložiště na webu a zaslání nového odkazu účtuji jednorázově poplatek 500,-Kč. Odkaz bude funkční po dobu 24h, poté bude smazán. 

Dárkové poukazy...

...jsou v prodeji.  Stačí napsat pro koho a od koho má poukaz být a já vám poukaz na míru připravím a zašlu elektronicky.

Další informace

Pokud se nedostavíte bez omluvy na focení v domluveném termínu, nečekejte prosím, ode mne náhradní termín. Vždy stačí zavolat, napsat sms s důvodem, proč nemůžete přijet, pro vše mám pochopení, jen ne tehdy, pokud se neozvete a na focení nepřijedete.

V jarních, letních i podzimních měsících preferuji focení v exterieru.

Nenoste sebou videokamery ani svoje fotoaparáty. Fotoaparát mám v ruce při focení já :) a videozáznam není problém domluvit s profesionálním kameramanem.

 

V případě jakéhokoliv dalšího dotazu mne neváhejte informovat, vždy vám ráda vše vysvětlím.

 

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez předchozího písemného souhlasu autora.

Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.
 

Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není bez mého souhlasu - jakožto autora daného díla, náhledy, které jsou pod vygenerovaným kodem ve vaší osobní soukromé galerii u mne na webových stránkách, stahovat a ukládat pro svoji soukromou potřebu a již vůbec ne k prezentaci na sociálních sítích a jiných médiích.  Slouží pouze a výhradně k výběru vašich fotografií pro jejich následnou úpravu. Berte toto, prosím, v potaz. 


IČ: 87633299