Fotografování dětí

Zachyťte své děti, dokud jsou opravdu dětmi, k takovým fotografiím se totiž budete vždy rádi vracet.

Děti je možné fotografovat již od prvních dní jejich života, naprosto běžně fotografuji děti, které jsou staré 6-10 dní. V tomto věku se samozřejmě jedná o fotografování v atelieru, kdy se stáří dítěte podřizuje vše, včetně teploty v místnosti.

U novorozeneckého focení mějte prosím trpělivost. V dnešní době většina z vás vidí fotografi, kde miminka spinkají a usmívají se do objektivů. Vše je možné, ale pro vznik jakékoliv "top" fotografie je zapotřebí klid a čas. Focení miminek trvá přibližně 2-3 hodiny, vyžaduje trpělivost a klid rodičů. Pokud má vaše miminko ještě sourozence, snažte se jej třeba s tatínkem poslat v nějakém mezičase na zmrzlinu nebo na procházku, sourozence většinou takto dlouhé focení nebaví, neposedí a pak značně znervoznuje jak mne, tak vás, rodiče. Ve většině případech se s rodiči domlouvám, že přijede nejprve maminka s miminkem, poté teprve tatínek se starším sourozencem. Věřte mi, že pro klid nás všech je toto nejlepší. 

Jinak na  toto focení není zapotřebí brát pro vaše miminka žádné oblečení. Mám dost rekvizit a většina toho, co vidíte na mých fotkách je k dispozici v mém atelieru. Všechny věci po každém focení peru. Svoje vlastní rekvizity, které máte objednané za účelem focení z různých internetových stránek nechte, prosím, doma. Ráda bych si zachovala svůj vlastní styl, který vidíte na mém portfoliu. Pouze v případě, že je maminka či tatínek velký sportovec, či pracovník IZS  - hasič, záchranář či podobné povolání, je možné přinést jakoukoliv rekvizitu, dá se vše dobře do fotky zakomponovat(oblečení, dresy, míče, hokejky, rukavice, přilby, apod..).

Pro fotografování NEWBORN (tedy nově narozených dětiček) je nutné zavolat mi před porodem přibližný termín a poté IHNED z porodnice. Nelze bohužel objednat nikoho ze dne na den a může se stát, že než se rozkoukáte, miminku jsou tři týdny a na focení newborn je opravdu pozdě. Ve většině případů fotím miminka do 14-dní věku.

Fotografování větších dětí probíhá buď v interieru nebo exterieru na předem domluveném místě. Délka fotografování je přibližně 1 hodina, kdy vznikne zhruba 100-200 fotografií, které vám večer po focení zašlu a vy si je prohlížíte v náhledech s vodotiskem v soukromém webovém albu, odkud je také rovnou objednáte on-line. 

V případě, že na focení přijdete s vašimi příbuznými, sourozencem, který má svoji rodinu, účtuji za hodinu focení sazbu 600,-Kč, za vícegenerační focení účtuji 700,-Kč/hod.

Minimální množství objednaných fotografií je 10ks. Všechny objednané fotografie obdržíte upravené na CD/DVD v plném rozlišení. Neupravené fotografie, tedy ty, které si nevyberete, neposkytuji.

O víkendech nefotím.

více informací o přípravě na fotografování a jeho průběhu, objednání a předání fotografií...

Cena služby

 • VENKOVNÍ FOCENÍ :


  40min focení a 10ks fotografií v digitální podobě: 2000,-Kč.
   

  Cena bude splatná ihned po focení, fotografie budou upraveny nejpozději do 4týdnů od zaslání vaší objednávky.

  Lze přiobjednat více fotografií, každá navíc bude v ceně 150,-Kč.
  Neupravené fotografie neposkytuji.
   

   

  FOTOGRAFOVÁNÍ NEWBORN:

  2-3h focení v závislosti na tom, jak miminko bude spinkat a 10ks fotografií v digitální podobě(varianta čb a barevných fotografií), tisk ve vel. 13x19cm v barevné variantě: 3600,-Kč.

  Částka je splatná v den fotografování. Při výběru více kusů je doplatek při předání fotografií v hotovosti nebo na účet.

  Každá další fotografie v digitální podobě: 200,- Kč (vč. tisku vel. 13x19cm).

   

   

  ATELIEROVÁ  FOCENÍ: 
   

  40min focení a 10ks fotografií v digitální podobě (bez tisku): 2300,-Kč  600,-Kč/hod nebo 400,-Kč/1/2h ( účtuji v případě, že na focení dorazí více než jedna rodina - váš sourozenec či příbuzný se svojí rodinou nebo vaše kamarádka). 

  Každá další fotografie (bez tisku): 200,-Kč/ks

   

  VÁNOČNÍ A JINÁ TÉMATICKÁ ATELIEROVÁ FOCENÍ: 
  cca 20-25min focení a    5ks fotografií (na Vánoce včetně PF) v digitální podobě(bez tisku): 1500,-Kč

  Každá další fotografie(bez tisku): 200,-Kč/ks

      

   


  Zpracování a odevzdání fotografií je přibližně 4týdny od odeslání vašeho výběru (nikoliv od fotogravování).

  Neupravené fotografie neposkytuji!
  Ceny jsou platné od 01.09.2022

Vybrané fotografie